بهمن ۳۰

دیدنیهای دوبی ، جاذبه های گردشگری دوبی

راهنمای تور صحرا دبی ،آشنایی با برنامه تور صحرا گردی دبی

 

این تور یکی از معروفترین تورهای دبی می باشد. هدف اصلی در ارائه این تور، نشان دادن چهره واقعی کویر و زندگی بادیه نشینان به بازدیدکنندگان می باشد.

مدت زمان این تور می تواند بین چند ساعت تا چند روز متفاوت باشد. در رایج ترین تور شما حدود ساعت ۳ یا چهار بعد از ظهر به طرف صحرا حرکت کرده و در اولین قسمت با ماشین های چهار محور (۴WD) به گردش در میان تپه های شنی کویر می پردازید.

 

سپس به یک کمپ می رسید که بصورت سنتی ساخته شده است. صرف شام و نوشیدنی، استفاده از بوفه کامل، موزیک و رقص عربی در زیر آسمان زیبا کویر و منقش کردن دست خانمها به طرح های سنتی به وسیله حنا از برنامه های این قسمت می باشد. این تور با بازگشت به شهر در حدود ساعت ۱۰ شب پایان می یابد.

در تورهای یک روزه و یا چند روزه، برنامه هایی از قبیل دیدار از وادی ها و روستاها، مزارع پرورش شتر در کویر، دیدار از کوههای حجر، دیدار از منطقه زیبا و خوش آب و هوای حتا، شنا در استخرها و چشمه های این منطقه، توقف در هتل حتا، صرف غذا در این هتل و استفاده از امکانات ورزشی آن، دیدار از قدیمی ترین مسجد امارات و حضور در جمعه بازار در نظر گرفته شده است.

بازدیدکنندگان از دوبی نمی‌توانند تجربه کاملی از صحرا داشته باشند مگر آنکه در یک سفر صحرای صوفیانه شرکت کنند. تورهای متنوعی از جانب آژانس‌های مسافرتی ارایه می‌شود.

بنابراین انتخاب توری که سلیقه‌های شخصی را ارضا کرده و در زمان مناسبی تدارک دیده شده باشد، کاری ساده است. «سفر صحرایی شبانه » (The Overnight Safari) حدودا ساعت ۳ بعدازظهر شروع شده و شما با ماشین، تپه‌های شن روان را از نزدیک مشاهده می‌کنید.

بدنبال رسیدن به اردویی که به سبک بدوی تدارک دیده شده است، شام را صرف کرده و غروب را زیر آسمان پرستاره صحرا می‌گذرانید که تجربه‌ای مجذوب کننده می‌باشد. بعد از صرف صبحانه، بر سر راه به کوهستان، جلوه‌هایی از صحرا و کاروانهای شتر را خواهید دید.

 

منطقه کوهستانی، رودخانه‌هایی دارد که برای شنا کردن ایده‌آل هستند. قبل از برگشت به دوبی، غذای سلف سرویس سرو می‌شود.

در تور «سفر کوهستانی » (The Mountain Safari)، توریستها در امتداد ساحل به سمت شمال حرکت می‌کنند، و در آخر به منطقه درون مرزی راس‌الخیمه می‌روند. این راه از میان کوههای حجار (Hajar) گذشته و از دره‌های عمیق عبور می‌کند. روستاییان این منطقه، با کاشت محصولات کشاورزی امرار معاش می‌کنند.

در این سفر،‌ بعدا به دیبا (Dibba) و به دوبی رفته، و در ”بازار مسافی” (Masafi Market) در بین راه توقف می‌کنند. در سفر ”هاتاپولز” (Hatta Pools Safari)، مسافران از میان شنهای روان به سمت دره‌ها تا (Hatta Valley) می‌روند که سفر جذابی است. با عبور از این کوهپایه‌های کوه ال حجر (Al Hajar)، به سمت ”هاتاپولز” پیش می‌رویم. با غوطه ور شدن در آب بهاری و دیدن یک آبشار پنهان شده در دره، مطمئن می‌شویم که اینجا بهشت است.

طی تور، در هتل هاتا فورت (Hatta Fort Hotel) که در کوهپایه واقع است توقف میکنیم. این هتل، یک زمین بازی گلف، و منطقه‌ای برای تیراندازی با کمان و اسلحه دارد.

تور ”دیون داینرز” (The Dune Dinners) در ساعت ۴ بعدازظهر آغاز شده و ۱۰ شب روز بعد پایان می‌یابد. مسافرت در میان شن‌های روان در یک خودرو دو دفرانسیلی، روشی عالی برای لذت بردن از زیبایی منحصر بفرد صحرا است.

مسافران تور بعد از عبور از کنار کاروانهای شتر در یک اردوگاه عربی توقف می‌کنند. به محض ورود به اردو، محل استراحت آماده‌ است و شام هم سرو می‌شود.

در تور ساحل شرقی (East Coast Safari) به یک واحه جذاب به نام ”ال ذاید” (Al Dhaid) می‌روند و بعد در امتداد ساحل شرقی از داخل دیبا (Dibba) و خورفکان (Khorfakkan) عبور می‌کنند.

در این تور، مسافران از قدیمی‌ترین مسجد امارات متحده عربی بازدید می‌کنند. بعلاوه توقفی نیز در جمعه بازار، که بخاطر سفالگری و فرش‌های دست باف خود زبانزد است، تدارک دیده شده است. تور یک روز کامل (The Full Day Safari) معمولا از میان روستاهای بدوی و کاروانهای شتر عبور می‌کند. گهگاه سفری به صخره فسیلی (Fossil Rock) و کوههای حجر هم صورت می‌گیرد.

سفر به دوبی، تور صحرا

شنا کردن در رودخانه‌های کوهستانی جذاب و لذت بردن از نهار سرد سرو شده، تجربه‌ای آرام‌بخش در محوطه باز هست. این تورها توسط اغلب شرکتهای توریستی عرضه می‌شوند.

 

 

  عکس های تور صحرای دوبی ، عکس دوبی  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد: ۱CD , 1DVD
به همراه یک دفترچه آشنایی با دوبی
قیمت (تومان): ۸,۵۰۰

سفر به دوبی خرید پستی

نوشته ای از صولت کشکولی \\ tags: , , , , , , , , , ,

نوشتن دیدگاه


× 8 = شانزده